"Akademicki Szczecin" na targach edukacyjnych

"Akademicki Szczecin" na targach edukacyjnych

Na szczecińskich uczelniach właśnie rozpoczął się rok akademicki 2019/2020. Jednak z myślą o przyszłorocznych maturzystach, szczecińskie uczelnie wyższe w minionym miesiącu zaprezentowały w czterech miastach swoją ofertę edukacyjną. Inicjatywa ta odbyła się  ramach projektu „Akademicki Szczecin”, który jest realizowany realizowanym od 2011 roku.

Projekt obejmuje współpracę miasta Szczecina razem ze szczecińskimi uczelniami publicznymi. Jednym z elementów tej współpracy jest udział w targach edukacyjnych adresowanych do maturzystów. Każdego roku szczecińskie uczelnie i miasto Szczecin promują się na prawie 30 imprezach wystawienniczych organizowanych na terenie całego kraju.

W dniach 09-10.09.br. szczecińskie uczelnie wyższe brały udział w targach edukacyjnych organizowanych w Gdańsku przez firmę „Perspektywy”. Podczas dwóch dni stoiska wystawców odwiedziło ponad 4000 przyszłorocznych maturzystów.

Znaczną grupę odwiedzjących to wydarzenie stanowiła młodzież ze wschodnich powiatów województwa pomorskiego (m.in. słupski, lęborski, bytowski, chojnicki, człuchowski).

Z kolei w dniach 16-17.09.br. „Akademicki Szczecin” zawitał do Wrocławia, gdzie ponad 5000 maturzystów mogło zapoznać się z ofertą wystawców. Znaczną liczbę odwiedzjących stanowili uczniowie z okolicznych powiatów, m.in. z wołowskiego, legnickiego, oleśnickiego czy wałbrzyskiego.

Na koniec tego tygodnia odbyły się targi w Szczecinie (19-20.09.br.), gdzie stoiska szczecińskich uczelni wyższych odwiedziło ponad 4000 osób ze szczecina i okolic.

Ostatnim wydarzeniem była prezentacja „Akademickiego Szczecina” w Poznaniu, w dniach 23-24.09.br., gdzie stoiska wystawców zobaczyło ponad 5000 maturzystów z Poznania, ale i też okolicznych miejscowości, a nawet z powiatów woj. lubuskiego.

Stoiska szczecińskich szkół wyższych cieszyły się dużym zainteresowaniem, a młodzież oprócz pytań dotyczących samej uczelni, wykazywała także zainteresowanie z życiem studenckim, możliwością podjęcia pracy oraz ogólnymi kosztami życia w Szczecinie, które jest jednak tańsze od trójmiejskiego poznańskiego, czy też wrocławskiego.