Dni Skandynawskie na półmetku

Dni Skandynawskie na półmetku

Za nami biznesowa część wydarzenia, czyli prezentacje, warsztaty i spotkania dla przedsiębiorców oraz pierwsza część atrakcji dla mieszkańców. W weekend czeka nas kumulacja kulturalnych niespodzianek przygotowanych specjalnie z okazji Dni Skandynawskich. 

Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Danią, Szwecją, Norwegią i Finlandią.

Najważniejsze wydarzenie dla przedstawicieli biznes, czyli Scandinavian Business Connect zainaugurowali organizatorzy wydarzenia oraz zaproszeni ambasadorowie. Wszyscy zgodnie podkreślali, że Dni Skandynawskie są jedyną imprezą w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią.

- Pozytywne rezultaty widać nie tylko w sferze polityki, ale też gospodarki i kultury. Nastawienie społeczeństwa, znajomość języków i lokalne władze – to wszystko sprzyja naszym relacjom – mówił Daniel Larsson

- Już teraz współpracuje się nam bardzo dobrze, a będzie jeszcze lepiej, bo tu jest potencjał i przyszłość – potwierdzał Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Danii.

Dni Skandynawskie są doskonałą platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji między przedsiębiorcami. To tu dyskutuje się na temat sprawdzonych rozwiązań i najnowszych trendów gospodarczych, które wdrażane są także w Szczecinie

- Coraz więcej firm skandynawskich lokuje swoje interesy w naszym mieście. Obecnie jest ich już ponad 160, co przekłada się na tysiące miejsc pracy – podsumował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Więcej informacji o Dniach Skandynawskich i program na najbliższe dni: www.ds.szczecin.eu