Już za dwa tygodnie najważniejsza konferencja logistyczna północno-zachodniej Polski!

Już za dwa tygodnie najważniejsza konferencja logistyczna północno-zachodniej Polski!

Międzynarodowa Konferencja Transgraniczna Partnerschaft und Business odbędzie się 23 października w ramach 3. edycji Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej w Szczecinie. Tematem przewodnim wydarzenia będą zagadnienia dotyczące obszarów logistycznych, magazynowych i  transportowych Szczecina. To jedyne takie wydarzenie w północno-zachodniej Polsce!

Praktycy biznesu z Polski i Niemiec już po raz trzeci będą wymieniać się doświadczeniami i opowiadać, jak skutecznie rozwijać relacje polsko-niemieckie i poszerzać perspektywy biznesu po obu stronach granicy. W tym roku konferencja w całości zostanie poświęcona  tematom branży TSL. Dlaczego? Nie bez powodu mówi się o Szczecinie jako o bramie na zachód i północ Europy. Szczecin wyróżnia się wyjątkową lokalizacją oraz łatwym dostępem do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie. Strategiczna lokalizacja na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu oraz dostępność powierzchni magazynowych czynią miasto niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokowania i rozwoju firm, właśnie z branży logistycznej. Od kilku lat Szczecin stał się wyraźnym liderem rynku magazynowego w północno-zachodniej Polsce. Tegoroczny raport Colliers International Poland wskazał jeszcze lepsze wyniki Szczecina w tym zakresie - wszystkie hale magazynowe w Szczecinie i okolicach są wynajęte w stu procentach. To najlepszy taki wskaźnik w Polsce!

 

- Branża logistyczna w Szczecinie to jedna z najważniejszych branż. Poświęcenie całej konferencji zagadnieniom logistycznym było dla nas naturalnym rozwiązaniem. - tłumaczy Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Rozwojowi tego sektora służy nie tylko doskonałe położenie geograficzne Szczecina, ale także dostępność portu morskiego, lotniska cargo i sieci dróg ekspresowych. Bezapelacyjnie ważny jest także know-how uczelni wyższych.

 

Podczas konferencji Partnershaft und Business przedsiębiorcy będą dyskutować o atrakcyjności Szczecina pod względem inwestycyjnym, możliwościach rozwojowych podczas dwóch paneli – „Logistyka przyszłości – kluczowym czynnikiem w rozwoju Transgranicznej Metropolii Szczecina.” oraz „Polsko-niemieckie analizy sektora TSL – aktualne trendy i wyzwania”. Będzie też można wziąć udział w warsztatach biznesowych.

 

Konferencja Partnerschaft und Business odbywa się już po raz trzeci. W zeszłym roku wzięło w niej udział 240 przedsiębiorców z Polski i Niemiec.

 

- Ugruntowane relacje gospodarcze Polski i Niemiec przybierają na sile, czego dowodzi wartość ponad 60 miliardów EUR w obrotach handlowych za pierwsze półrocze 2019 r. i awans Polski na 6. miejsce wśród partnerów handlowych Niemiec. Mimo osłabienia koniunktury w Niemczech w ostatnich miesiącach, prognozy wzrostu gospodarczego dla ich wschodniego sąsiada pozostają na poziomie powyżej 4%, a popyt wewnętrzny polskiej gospodarki - silny, co tworzy konkretne szanse dla niemieckich eksporterów. – tłumaczy

dr Lars Gutheil, dyrektor Generalny Polsko-Niemieckej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). - Z kolei coraz szybsza dynamika eksportu z Polski do Niemiec i rosnący udział eksportu zaawansowanych produktów i usług na rynek niemiecki pokazuje, że polskie firmy radzą sobie coraz lepiej w konkurencyjnym, międzynarodowym otoczeniu. Każdy, kto myśli o rozwoju swojego przedsiębiorstwa i sprostaniu konkurencji, ma szansę skorzystać uczestnicząc w dialogu przedsiębiorców w ramach zbliżających się Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

GDZIE: Technopark Pomerania, ul Cyfrowa 4, budynek F2

KIEDY: 23 października 2019, godz. 9  

REJESTRACJA I WIĘCEJ INFORMACJI: www.dwpn.eu