Szczecin z wyjątkowo niskim bezrobociem

Szczecin z wyjątkowo niskim bezrobociem

Szczecin może się pochwalić niskim poziomem bezrobocia – tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny.

Na koniec marca br. zanotowano w naszym mieście stopę bezrobocia wynoszącą 2,6%. Dla porównania, w marcu ubiegłego roku wynosiła ona 3,1%. Średnia dla całego Województwa Zachodniopomorskiego to 7,5% a dla Polski 5,9%.

Dzięki temu, że nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów, możemy od pewnego czasu zauważyć wyraźny spadek w poziomie bezrobocia. Tak niskie wskaźniki cieszą, ale z drugiej strony są też dla nas nowym wyzwaniem. Już teraz wielu przedsiębiorców z którymi rozmawiam, zgłasza problemy ze znalezieniem pracowników. To nowe zjawisko, z którym jako samorząd musimy sobie poradzić. – mówi Michał Przepiera Zastępca Prezydenta Szczecina – Szczecin rozwija się w wielu dziedzinach, zwłaszcza w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Dobrze płatna i atrakcyjna praca jest magnesem, który przyciąga wykwalifikowanych pracowników. Musimy się zatem jeszcze mocniej starać, aby przestrzeń w Szczecinie do prowadzenia biznesu jak i życia była jak najbardziej atrakcyjna.

Szczecin na tle innych miast regionu, wyjątkowo dobrze wypada w zakresie poziomu średniego wynagrodzenia. Jest to ponad 4732 zł brutto – tymczasem średnia dla podregionu szczecińskiego to ok. 4 085 zł brutto.