Weź udział w Giełdzie Kooperacyjnej "Partnerschaft und Business"!

Weź udział w Giełdzie Kooperacyjnej "Partnerschaft und Business"!

 

Naszymi sponsorami są Szczecińska Energetyka Cieplna oraz Business Location Network – Brandenburska Synergia dla Twoich Inwestycji.Tylko do poniedziałku przedsiębiorcy z Polski i Niemiec mogą rejestrować się na Giełdę Kooperacyjną „Partnerschaft und Business”, która odbędzie się 11 października w ramach Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W trakcie Giełdy każdy przedsiębiorca otrzyma możliwość przeprowadzenia rozmowy z innym przedsiębiorcą 
z Polski lub Niemiec, będzie miał możliwość spotkać przedstawicieli administracji publicznej i organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości w obu krajach, którzy będą służyć zainteresowanym swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać z ekspertami HR, którzy opowiedzą o rynku pracy, zarówno polskim, jak i niemieckim, podpowiedzą jak założyć firmę w Niemczech oraz jak skutecznie szukać pracowników po obu stronach granicy.

Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorców, zarówno tych, którzy działają na rynku lokalnym, krajowym, jak i zagranicznym, głównie z branż IT, logistyka, OZE, ochrona środowiska.

Każde spotkanie będzie trwało piętnaście minut i będzie doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych z potencjalnymi kontrahentami.  

- Podczas tego krótkiego spotkania przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoją ofertę oraz wymienić się wizytówkami. – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – W zeszłym roku w Giełdzie Kooperacyjnej wzięło udział prawie stu przedsiębiorców z Polski i Niemiec. Pytań o kolejną edycję mieliśmy sporo, dostawaliśmy znaki od przedsiębiorców, że jest potrzebna, więc nie mieliśmy wątpliwości, że trzeba zorganizować ją ponownie.

Zgłoszenie udziału w Konferencji oraz w Giełdzie Kooperacyjnej „Partnerschaft und Business” będzie możliwe poprzez przesłanie maila na adres: dwpn@um.szczecin.pl lub faksem na numer: 91 424 5120. W odpowiedzi kandydat otrzyma kartę zgłoszeniową z dalszą instrukcją.

Giełdę organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Strategicznym partnerem tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej została Izba Przemysłowo-Handlowa Neubrandenburg Wschodniej Meklemburgii Pomorza-Przedniego.

Sponsorami wydarzenia jest Szczecińska Energetyka Cieplna oraz Business Location Network – Brandenburska Synergia dla Twoich Inwestycji.