Weź udział w spotkaniu poświęconym importowi z Chin

Weź udział w spotkaniu poświęconym importowi z Chin

Trwa rejestracja na kolejne, drugie już, spotkanie w ramach Business for Breakfast, czyli cyklu śniadań biznesowych z międzynarodowymi izbami gospodarczymi i handlowymi. Tym razem tematem spotkania, które odbędzie się 18 czerwca w Technoparku Pomerania jest import z Chin. 

 

Pierwsze spotkanie, które poświęcone było tematyce prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po Brexicie, ryzyka kursowego oraz logistyki z Polski do Wielkiej Brytanii, zgromadziło na sali kilkudziesięciu przedsiębiorców. Tym razem, po wielu konsultacjach z lokalnym biznesem, spotkanie zostanie w całości dedykowane importowi z Chin. 

 

- Okazuje się, że w tym temacie przedsiębiorcy mają wiele pytań, ale też sporo chęci, by takie działania prowadzić. Wychodzimy zatem naprzeciw tym oczekiwaniom i zapraszamy na spotkanie, które powinno rozwiać wątpliwości w zakresie importowania produktów z Chin i współpracy z chińskimi dostawcami. – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. 

 

Podczas szkolenia, które przeprowadzi Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, będzie się można dowiedzieć m.in. jak wybrać produkt, który warto importować z Chin, jak wyszukać dostawcę przez Internet i jak go weryfikować, a także co trzeba wiedzieć o chińskiej kulturze biznesu i jakich taktyk negocjacyjnych używać. Eksperci odpowiedzą także na pytania dotyczące formalności - jak zaplanować transport z Chin, w jaki sposób obliczyć cło i VAT, jakie rodzaje płatności są najbezpieczniejsze oraz czy warto podpisywać kontrakt z chińską firmą. 


 Spotkanie organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Jej celem jest wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich firm na terenie gminy i gmin ościennych. Działalność Agencji obejmuje prowadzenie usług informacyjnych, doradczych, propagowanie przedsiębiorczości i innowacyjności. Zajmuje się aktywną promocją gospodarczą miasta, w tym terenów inwestycyjnych, pełną obsługą inwestorów polegającą na wsparciu i doradztwie w procesie inwestycyjnym. Aktywnie współpracuje także z lokalną administracją, administracją rządową oraz instytucjami wsparcia biznesu w Polsce i za granicą. ARMS wspiera w nawiązywaniu kontaktów partnerskich pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym. W kompetencjach spółki jest także udzielanie korzystnych poręczeń kredytowych i gwarancji bankowych firmom znajdującym się w takiej potrzebie. 


Termin: 18 czerwca 2019, godz. 9:30
Miejsce: Technopark Pomerania budynek F3 sala Java 2.23

Rejestracja: a.zielinska@arms-szczecin.eu
Zapraszamy!