Za nami druga edycja Polsko – Niemieckiej Giełdy Kooperacyjnej

Za nami druga edycja Polsko – Niemieckiej Giełdy Kooperacyjnej

120 osób reprezentujących 80 przedsiębiorstw wyraziło chęć do wzięcia udziału w tegorocznej Giełdzie „Partnerschaft und Business”.  Wśród firm najwięcej było tych z branży morskiej i logistycznej, a także firm produkcyjnych. 

Giełda była jednym z ważniejszych punktów pierwszego z Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej. W jej trakcie każdy przedsiębiorca otrzymał możliwość przeprowadzenia rozmowy z innym przedsiębiorcą 
z Polski lub Niemiec, a także miał możliwość spotkać przedstawicieli administracji publicznej i organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości w obu krajach, którzy służyli zainteresowanym swoją wiedzą i doświadczeniem. Każde spotkanie trwało piętnaście minut i było okazją do pierwszego kontaktu i wymiany wizytówek.

Dodatkowo przedsiębiorcy mogli porozmawiać z ekspertami HR, którzy opowiadali o rynku pracy, zarówno polskim, jak i niemieckim, podpowiadali jak założyć firmę w Niemczech oraz jak skutecznie szukać pracowników po obu stronach granicy.

Giełdę zorganizowała Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Strategicznym partnerem tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej została Izba Przemysłowo-Handlowa Neubrandenburg Wschodniej Meklemburgii Pomorza-Przedniego.