Szczecińska Karta Przedsiębiorcy

Jesteś młodym przedsiębiorca? a może dopiero startujesz z działalnością??

Mamy coś właśnie dla Ciebie!

Szczecińska Karta Przedsiębiorcy to program, który ma za zadanie połączyć lokalną przedsiębiorczość siatką wzajemnych korzyści. Dzięki programowi z łatwością odnajdziesz na szczecińskiej mapie inne firmy, z którymi możesz wymienić się usługami, ulgami, rabatami i bonusami, lub które mogą zostać Twoim potencjalnym kontrahentem.

Darmowe lub dofinansowane szkolenia, ulgi, wsparcie Miasta, Powiatowego Urzędu Powiatowego oraz innych firm działających na rynku, to wszystko to, co może dać Ci Szczecińska Karta Przedsiębiorcy.

Zostań uczestnikiem programu, korzystaj z udogodnień i skutecznie rozwijaj swoją firmę!

Sprawdź to już dziś: www.skp-szczecin.eu lub napisz do nas SKP@arms-szczecin.eu

STRATEGIA

Szczecińska Karta Przedsiębiorcy” jest programem, który stanowi nie tylko swoistego rodzaju zbiór ulg i preferencji oferowanych przez podmioty o ugruntowanej pozycji rynkowej, lecz poprzez swoją specyficzną strukturę jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju wątpliwości i obawy każdego szczecinianina, który pozostaje z zamiarem wdrożenia własnego, często nowatorskiego pomysłu. „Szczecińska Karta Przedsiębiorcy” stanowi bowiem vademecum wiedzy praktycznej niezbędnej do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Całokształt koncepcji wynika z założeń Programów Strategicznych przyjętych przez Władze Miasta Szczecin i stanowi odpowiedź na wszelkiego rodzaju wątpliwości i obawy szczecinian, którzy chcą założyć swoja firmę, lecz nie wiedzą, od czego zacząć i boją się agresywnej polityki rynku gospodarczego.

ODBIORCY

„Szczecińska Karta Przedsiębiorcy” stanowiąca swoistą strategię efektywnego umacniania postaw przedsiębiorczości wśród szczecinian, będzie dedykowana wszystkim podmiotom, które zakładają lub prowadzą po raz pierwszy własny biznes.

  • Pierwszą grupę będą tworzyły osoby, które posiadają status bezrobotnego nadany przez Powiatowy Urzędu Pracy w Szczecinie. Aby jednak nie ograniczać możliwości przystąpienia do projektu, w kręg odbiorców wpisane zostaną także osoby prowadzące już działalność, lecz ich aktywność na rynku gospodarczym nie przekracza jeszcze jednego roku.
  • Druga grupa natomiast będzie dedykowana osobom zarówno aktywnym jak i biernym zawodowo (między innymi z uwagi na utratę dotychczasowego zatrudnienia), nie posiadającym statusu osoby bezrobotnej, którzy podejmują decyzję o podjęciu czynności związanych z działalnością biznesową. Dla tych podmiotów karta stanie n się dodatkiem upoważniającym do korzystania z oferty ulg i preferencji tworzonych przez podmioty rynku gospodarczego występujące w roli partnerów projektu. Będzie także stanowiła podstawę do uczestnictwa w szkoleniach, konferencjach i innych wydarzeniach wspierających poziom merytoryczny uczestników.
PARTNERZY

Założenia programu opierają się nie tylko na promocji przedsiębiorczości, ale także na dobrowolnej inicjatywie firm o ugruntowanej i stabilnej pozycji na rynku gospodarczym. Każda osoba, która jest przedsiębiorcą, instytucją otoczenia biznesu lub podmiotem administracji publicznej może, poprzez wyrażenie chęć za pomocą formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronie Operatora) przystąpić do przedmiotowego projektu i zaoferować system preferencji dedykowanych przedsiębiorczym szczecinianom. Każdy Partner w ramach uczestnictwa w programie oraz w zamian za oferowane wsparcie, będzie zyskiwał możliwość bezpłatnej promocji swojej firmy na stronie internetowej ARMS i w katalogu partnerów. Ponadto dzięki prężnym działaniom marketingowym i informacyjnych ARMS, zostanie wzmocniony wizerunek firmy, jako instytucji wspierającej lokalną przedsiębiorczość oraz działającą na rzecz rozwoju gospodarczego regionu.

 

Materiały do pobrania