Bądź z nami na Dniach Skandynawskich

Bądź z nami na Dniach Skandynawskich

 

19 maja rozpoczęła się 7. edycja Dni Skandynawskich w Szczecinie. Transmisję z inauguracji wydarzenia można będzie zobaczyć na Facebooku oraz na stronie ds.szczecin.eu. Bądź z nami on-line!

Program Dni Skandynawskich

W programie dwudniowej imprezy znajdują się m.in.: webinary na temat ekologii i biznesu, pokazy filmów, wystawy, koncerty oraz przede wszystkim otwarcie Domu Skandynawskiego. To centrum rozwoju kreatywności i jednocześnie miejsce rozmów o przyszłości, gdzie wkrótce prowadzone będą interdyscyplinarne warsztaty i szkolenia, a także będą podejmowane wielokulturowe inicjatywy społeczne.

Szczegółowy program Dni Skandynawskich znajduje się tutaj.

Idea wydarzenia

Szczecin to  doskonały port i węzeł logistyczny dla naszych sąsiadów z północy. Dobre połączenia promowe i lotnicze ze Skandynawią sprawiają, że jesteśmy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Doceniają to nie tylko turyści, ale i przedsiębiorcy, gdyż wiele firm, które prowadzą tu działalność, mają skandynawski kapitał. Nasza współpraca trwa od wielu lat i zacieśnia się coraz bardziej. Łączy nas otwartość na innowacje i rozwój, a także świadomość znaczenia ekologii w życiu codziennym. Szczecin to zatem naturalne środowisko dla Dni Skandynawskich.  

Wszystkie wydarzenia będą dostępne za darmo na ds.szczecin.eu

 

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Szczecin.

Partnerem Strategicznym Dni Skandynawskich jest Ambasada Norwegii.

Wśród partnerów znaleźli się także: Ambasada Szwecji, Ambasada Danii, Ambasada Finlandii, IKEA oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Sponsorem wydarzenia jest: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów/EcoGenerator