Dni Współpracy Polsko - Niemieckiej 2020 w Szczecinie

Dni Współpracy Polsko - Niemieckiej 2020 w Szczecinie

 

Szanowni Państwo,

czwarta edycja Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędzie się w wyjątkowej formie. Ze względu na pandemię COVID-19 zdecydowaliśmy się przenieść wydarzenie do sieci.

W dniach 21-23 października 2020 roku szereg wydarzeń on-line podkreśli ciągłe umacnianie polsko-niemieckiej współpracy w naszym regionie, której efektem są liczne wspólne inicjatywy, transgraniczne projekty i efektywne partnerstwo. 

W ramach tegorocznych DWPN zaproponowane zostaną Państwu wydarzenia o charakterze społecznym i gospodarczym przygotowane w ramach trzech polsko-niemieckich projektów realizowanych przez Miasto Szczecin, które od lat wspierają rozwój międzykulturowych kompetencji Transgranicznego Regionu Metropolitalnego Szczecina. Nie zabraknie również spotkań biznesowych, kulturalnych i turystycznych zorganizowanych przez naszych wieloletnich partnerów po stronie polskiej i niemieckiej.

Ponadto, tegoroczne Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej będą także szczególną okazją do uczczenia wspaniałych jubileuszy: 10-letniego owocnego partnerstwa Miasta Szczecin z Hanzeatyckim i Uniwersyteckim Miastem Greifswald oraz imponującego 30-lecia współpracy Miasta Szczecin z Miastem Bremerhaven. Tytułem obchodów tychże jubileuszy program DWPN uświetnią przedsięwzięcia przygotowane przez Miasto Greifswald oraz Miasto Bremerhaven, a całość uzupełnią atrakcyjne wydarzenia kulturalne.

Zapraszamy na stronę www.dwpn.szczecin.eu, na której na bieżąco informujemy o szczegółach dotyczących poszczególnych punktów programu wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tegorocznych Dniach Współpracy Polsko-Niemieckiej i zarezerwowanie terminu w kalendarzu.

Organizatorzy