KK Wind Solutions otwiera biuro i zatrudnia pracowników

KK Wind Solutions otwiera biuro i zatrudnia pracowników

KK Wind Solutions - globalny lider w produkcji elementów elektromechanicznych  dla przemysłu wiatrowego przyspiesza swój rozwój. W Szczecinie powstało nowe centrum usług wspólnych, które jest ważnym ośrodkiem działalności całej firmy.  Będzie świadczyć usługi w ramach HR, jakości, finansów oraz IT.

Działalność firmy KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, znana jest w Szczecinie od 2003 roku, kiedy to powstał zakład produkcyjny przy ul. Goleniowskiej. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na swoje produkty, firma jest przygotowana na intensywny rozwój działalności w kolejnych latach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku zamierza zatrudnić wielu pracowników w nowym szczecińskim biurze, które znajduje się w biurowcu na Bramie Portowej przy ul. Wyszyńskiego 1.

Spodziewamy się, że rozwój KK Wind Solutions nabierze przyspieszenia poprzez wzrost organiczny oraz planowane akwizycje, aby usprawnić szybkie przejście na energię zieloną. To oznacza, że będziemy chcieli zatrudnić w ciągu następnych dwóch lat ok 200 dodatkowych pracowników w naszym zakładzie produkcyjnym oraz nowym globalnym centrum usług wspólnych w Szczecinie - mówi Søren Bæk Just, dyrektor finansowy KK Wind Solutions.  

Rozwój firmy jest określony przez obecne warunki rynkowe oraz aspirację, by stać się liderem w procesie przechodzenia na źródła energii odnawialnej. KK Wind Solutions ma za sobą 40 lat doświadczenia w dostarczaniu najlepszych produktów i najwyższej klasy usług dla największych firm z branży energii wiatrowej. Firma zamierza również odegrać kluczową rolę w nowym sektorze przemysłu jakim jest Power to X (zaawansowane technologie zamiany, przechowywania i wykorzystania  odnawialnej energii elektrycznej).

Szczecin jest dumny, że może być miejscem rozwoju dla głównego ośrodka produkcyjnego oraz globalnego centrum usług wspólnych KK Wind Solutions. Jesteśmy zadowoleni, że firma kontynuuje swoją działalność w naszym mieście i widzi jego potencjał. To kluczowy lokalny pracodawca,  który jest częścią bardzo prężnie rozwijającego się sektora źródeł odnawialnych - mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej

Obecnie w Szczecinie, w ramach obu lokalizacji tj. zakładu produkcyjnego  oraz  globalnego centrum usług wspólnych pracuje ponad 1100 osób. W kolejnych dwóch latach KK Wind Solutions zamierza zatrudnić dodatkowe 200 osób w działach: Finanse, HR, jakość IT oraz inżynierii i automatyzacji.

Nowe biuro KK Wind Solutions otwarte zostało 9 czerwca br. w biurowcu na Bramie Portowej przy ul Wyszyńskiego 1 w Szczecinie. Oferuje nowoczesne i otwarte środowisko pracy dla obecnych i przyszłych pracowników.


O firmie KK Wind Solutions. KK Wind Solutions to firma z ponad  40 letnim doświadczeniem w tworzeniu systemów elektrycznych dla turbin wiatrowych. Szerokie możliwości rozwoju firmy gwarantują najnowocześniejsze technologie oraz wysokiej jakości procesy produkcyjne, a także różnorodne rozwiązania na rynku wtórnym i zaawansowana technika monitorowania turbin.