Nemera Szczecin buduje nowy zakład i szuka specjalistów

Nemera Szczecin buduje nowy zakład i szuka specjalistów

 

To już pewne, w Szczecinie są nowe miejsca pracy dla fachowców, lubiących nowe wyzwania w branży health care - hi-tech. Firma Nemera ruszyła z budową nowego zakładu i w najbliższych latach chce zatrudnić dodatkowo ponad 200 osób.

To będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Polsce. Nowe hale produkcyjne firmy Nemera powstają w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ul. Tytanowej w Dąbiu.

- Od wielu lat marzyliśmy o nowym zakładzie. Rok temu nasza firma (Copernicus sp. z o.o.) stała się częścią grupy Nemera. Dzięki temu możemy rozwijać się na skalę światową i budować nowoczesny zakład produkcyjny - mówi prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin. - Nowy zakład to większe możliwości dla naszej firmy, ale też nowe, atrakcyjne miejsca pracy i impuls rozwojowy dla Szczecina.

Na działce o pow. 5 ha powstaje zakład produkcyjny z narzędziownią, laboratoria, obszar badawczo-rozwojowy, magazyn, część socjalna i biurowa oraz infrastruktura towarzysząca. W zakładzie produkowane będą dozowniki do aplikacji leków montowane z części dostarczanych i wytwarzanych na miejscu. Teren został już odpowiednio przygotowany pod realizację inwestycji. Działka została wyrównana, na budowie pojawiły się pierwsze elementy: ławy i fundamenty oraz zbrojenie.

- Cała infrastruktura oraz wyposażenie zakładu będą oparte na najlepszych  rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie - zapowiada Filip Feliga, odpowiadający za inwestycję z ramienia Nemera Szczecin - Najważniejszym pomieszczeniem nowego zakładu będzie tzw. clean room o powierzchni 3400 m2. Będzie to specjalne, sterylne, zamknięte pomieszczenie, do którego tylko uprawnione osoby będą miały dostęp, wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam będzie się odbywał finalny montaż urządzeń do podawania leków.

W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone są nowe projekty. Powstanie również narzędziownia, w której firma będzie produkowała formy do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych, które potem będą łączone w clean roomie, by powstał końcowy produkt. Nowy zakład ma być ukończony jesienią przyszłego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest szczecińska firma Prime Construction.

Szukają specjalistów do pracy. Aktualnie Nemera Szczecin zatrudnia 120. pracowników, ale ta liczba z miesiąca na miesiąc będzie rosnąć.

- W związku z rozwojem firmy w ciągu najbliższych lat chcemy tę liczbę potroić, aby w 2025 roku w nowym zakładzie pracowało już około 350 osób - zapowiada prof. Alberto Lozano. - W naszej firmie pracę znajdą przede wszystkim osoby z wykształceniem technicznym. Potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistów. Liczymy przede wszystkim na absolwentów szczecińskich uczelni.

Poszukiwani są specjaliści z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów (project management) i dla projektantów maszyn oraz urządzeń

Aktualnie Nemera Szczecina szuka kandydatów m.in. na stanowiska: inżynier produkcji, technolog/inżynier procesu wtrysku, technik montażu i utrzymania ruchu, konstruktor form wtryskowych, project manager w dziale badań i rozwoju, inżynier laboratorium, kontroler jakości, inżynier zapewnienia jakości i metrolog.

Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Uznawana jest za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia.
Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Oferuje produkty i usługi w dziedzinie podawania leków drogą dospojówkową, donosową, wziewną, na skórę, przezskórną i pozajelitową. Więcej informacji na stronach: copernicus.net.pl i www.nemera.net.