Podcasty i transmisje na Facebooku. Szczecin zaprasza na studia

Podcasty i transmisje na Facebooku. Szczecin zaprasza na studia

Już ok. 7,5 tys. wyświetleń mają dotychczasowe spotkania „Szczecin zaprasza na studia” transmitowane na Facebooku i publikowane na YouTube. Zaproszenie władz miasta i szczecińskich uczelni do rozpoczęcia studiów właśnie u nas trafi do jeszcze szerszego grona – w popularnych serwisach streamingowych pojawił się właśnie podcast „Szczecin zaprasza na studia”.

Podcast jest zapisem audio rozmów przeprowadzonych w ramach wspomnianych transmisji. Można posłuchać go m.in. na Spotify i Google Podcasts. Do tej pory opublikowanych zostało pięć odcinków. Tyle samo, ile było spotkań transmitowanych na Facebooku.

Do tej pory w projekcie udział wzięły następujące uczelnie: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuki, Collegium Balticum. Przed internautami kolejne spotkania – 1 czerwca z przedstawicielami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, a tydzień później – 8 czerwca – z Wyższą Szkołą Bankową.

Prócz akademików w dyskusjach wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Miasta (Prezydent Piotr Krzystek, Zastępca Prezydenta Michał Przepiera), biznesu (m.in. Klaster IT, Vulcan Training & Consultancy; Foonka, CSL, Centrum Stylizacji AGG, Archice), szczecińskich szkół i instytucji (m.in. Zespół Szkół Łączności, Dom Kultury 13 Muz, Centrum Żeglarskie, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia) i studenci.

Wszystkie spotkania transmitowane są na kanale Akademicki Szczecin na FB. Prócz tego, po transmisji, publikowane są na YouTube Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w najbliższych lajwach:

Goście: ZPSB, student, Cuda Celestyny, Centrum Biegowe Run Expert, ARMS.

  • 8 czerwca, godz. 19:00 / Wyższa Szkoła Bankowa > link do wydarzenia opublikujemy na początku czerwca na https://www.facebook.com/akademicki.szczecin

Seria spotkań online pod nazwą „Szczecin zaprasza na studia” to inicjatywa realizowana przez Urząd Miasta, szczecińskie uczelnie i Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Transmisje live z przedstawicielami magistratu, lokalnych firm i organizacji oraz, przede wszystkim, szczecińskich szkół wyższych mają pomóc tegorocznym maturzystom w znalezieniu odpowiedzi na pytania – gdzie i co studiować.

Wydarzenia online organizowane są w ramach projektu Akademicki Szczecin.

fot. Agencja know.it / Paulina Kozera