Szczecin zaprasza na studia – LIVE. Startują spotkania online z maturzystami

Szczecin zaprasza na studia – LIVE. Startują spotkania online z maturzystami

 

Seria spotkań online pod nazwą „Szczecin zaprasza na studia” to inicjatywa realizowana przez Urząd Miasta, szczecińskie uczelnie i Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Transmisje live z przedstawicielami magistratu, lokalnych firm i organizacji oraz, przede wszystkim, szczecińskich szkół wyższych mają pomóc tegorocznym maturzystom w znalezieniu odpowiedzi na pytania – gdzie i co studiować?

„Szczecin zaprasza na studia” w wersji online to odpowiedź na brak możliwości spotkań z uczniami w szkołach, na targach i podczas dni otwartych.

– COVID skutecznie krzyżuje nasze plany. Postanowiliśmy jednak poszukać przestrzeni, w której młodzież czuje się swobodnie i spędza sporo czasu. Padło na Facebook i YouTube – mówi Kamila Marcinkiewicz z Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Dodatkowo, po każdym spotkaniu live, w najpopularniejszych serwisach streamingowych pojawi się zapis audio w formie podcastu pt. „Akademicki Szczecin”.

W każdym spotkaniu wezmą udział inni goście i przedstawiciele różnych uczelni – publicznych i prywatnych. Dzięki temu każdy z maturzystów powinien znaleźć w transmisjach coś dla siebie. Dla przykładu – wraz z Akademią Sztuki odpowiemy na pytanie, jak połączyć pracę z pasją; przedstawiciele Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu i firmy HR opowiedzą, jakie branże gwarantują w Szczecinie zatrudnienie, ZUT zaprezentuje możliwości pracy po studiach informatycznych, architekturze czy budownictwie, a specjaliści rynku nieruchomości przedstawią ceny wynajmu stancji i mieszkań w Szczecinie. Do tego pracownicy miejskich spółek opowiedzą, na czym polegają programy „Dom dla Studenta” i „Dom dla Absolwenta”, co robić w Szczecinie w przerwach od nauki oraz jak zdobyć prezydenckie stypendia i nagrody.

Pierwsza transmisja odbędzie się 13 kwietnia (wtorek) o godz. 19.00. W ciągu godziny uczniowie i ich rodzice, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu na Facebooku lub YouTube, spotkają się z Prezydentem Szczecina, przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego i Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum oraz Klastra ICT Pomorze Zachodnie, który integruje branżę IT i ułatwia nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Aby wziąć udział w transmisji należy odwiedzić fanpage „Akademicki Szczecin” na Facebooku i dołączyć do wydarzenia „Szczecin zaprasza na studia”. Streaming dostępny będzie także na kanale Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej na YouTube.

Kolejne spotkania online odbywać się będą w tygodniowych odstępach (z przerwą na majówkę i matury), we wtorki, o godz. 19.00. Szczegóły każdorazowo publikowane będą na Facebooku.

Wydarzenia online organizowane są w ramach projektu Akademicki Szczecin.