Weź udział w Polsko-Brytyjskim webinarze ekonomicznym !

Weź udział w Polsko-Brytyjskim webinarze ekonomicznym !

 

Szanowni Państwo,

Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy RSM Poland i NNR GLOBAL LOGISTICS zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarze na temat rozwoju sytuacji ekonomicznej w Polsce i Wielkiej Brytanii w najbliższym czasie.

Z powodu panedemii COVID-19, która zahamowała negocjacje brexitowe, coraz realniejszym wydaje się opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię w trybie bezumownym.

Niestety, jest to wyjątkowo niekorzystny scenariusz zarówno dla strony brytyjskiej, jak i europejskiej. Podczas webinaru wskażemy obszary szczególnie wrażliwe i wymagające zabezpieczenia, oraz możliwe rozwiązania i sposoby ominięcia potencjalnych trudności. Wydaje się, że w wyniku przetasowań na rynku brytyjskim, dla firm eksportujących czy importujących towary z UK wyjątkowego znaczenia zaczną nabierać miasta portowe takie jak Szczecin,  dysponujące dużym zapleczem magazynowym oraz dobrą infrastrukturą drogową i kolejową.


Agenda:


12:00 - 12:20 Szczecin – Grunt to właściwa lokalizacja – Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Metropolia w czasie kryzysu wywołanego epidemią na przykładzie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego  - model zarządzania kryzysem – dr Szczepan Stempiński, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. bezpieczeństwa

12:20 - 12:55 Wprowadzenie do bieżącej sytuacji gospodarczej i politycznej w Wielkiej Brytanii - Michael Dembiński, główny doradca ekonomiczny BPCC oraz Andy Ilsey, Indirect Tax Director w RSM UK Tax and Accounting Limited

12:55 - 13:25 Jak zmieni się rzeczywistość prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią w VAT icłach; zwrot VAT przedsiębiorcom polskim w UK i przedsiębiorcom brytyjskim w PL; nr EORI; stawki celne wg. WTO (sześciocyfrowy kod HS) - Maciej Górski, Tax Manager w RSM Poland

13:25 - 13:50 Transport lotniczy i morski / kolejowy Polska-Wielka Brytania po brexicie z uwzględnieniem portu w Szczecinie - Adam Kolarzyk, Branch Manager w NNR GLOBAL LOGISTICS U.K.


Brytyjsko-Polska Izba Handlowa jest wiodącą Izbą Handlową w Polsce, dostarczającą informacji handlowych i biznesowych, wspierającą inwestycje naszych członków i klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Grupy Robocze BPCC pomagają tworzyć lepsze relacje biznesowe poprzez regularne spotkania z przedstawicielami polskiego sektora publicznego.


RSM Poland to więcej niż biuro rachunkowe, kancelaria doradztwa podatkowego i firma audytorska - to przede wszystkim profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie. Jest częścią RSM - wiodącej sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich, która posiada ponad 810 biur w 120 krajach i zatrudnia 43.000 specjalistów na świecie. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1991 roku eksperci RSM Poland zdobyli ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki którym potrafią przewidzieć rodzące się możliwości i wyzwania oraz oferują rozwiązania przynoszące wartość dodaną swoim klientom. RSM Poland posiada cztery biura w Polsce - w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie i Katowicach, oferujące najwyższej jakości usługi.

Zapraszamy 18 czerwca 2020 o godz. 12:00

Rejestracja