Polsko-Duńskie Seminarium na temat Bioenergii

13/09/2016

Ambasada RP w Kopenhadze uprzejmie informuje, że w dniach 13-14 września 2016 roku organizuje Polsko-Duńskie Seminarium na temat Bioenergii. Głównym celem seminarium jest rozwój współpracy w dziedzinie biomasy i biogazu między Polską a Danią oraz wymiana doświadczeń i zainicjowanie wspólnych projektów na poziomie firm, instytutów i ośrodków naukowo-badawczych.

 

Organizatorami seminarium po stronie polskiej będą Ambasada RP i WPHI w Kopenhadze oraz Ministerstwo Energii, a po stronie duńskiej MSZ, Dział Handlowy Ambasady Królestwa Danii w Warszawie oraz INBIOM (Innovation Network for Biomass).

 

W pierwszym dniu seminarium, który odbędzie się w Kopenhadze (Eigtveds Parkhus, Strandgade 25), uczestniczyć będą wysokiej rangi przedstawiciele administracji polskiej i duńskiej, a przedmiotem dyskusji będą ramy prawne oraz polityka prowadzona w tej dziedzinie w Polsce i w Danii. Natomiast drugiego dnia seminarium, w Agro Food Park w Aarhus, w dwóch równoległych panelach dyskutowane będą kwestie produkcji biogazu i energii pochodzącej z drewna/słomy. W ramach seminarium planowane są spotkania B2B, networking oraz study visit w fabryce biogazu oraz w jednym z miejsce gdzie wykorzystuje się rozwiązania kogeneracyjne na drzewo/słomę.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Polsko-Duńskim Seminarium na temat Bioenergii oraz zarezerwowania 13 i 14 września 2016 roku w Państwa kalendarzach.

 

Formalne zaproszenia zostaną przesłane do Państwa w terminie późniejszym. W załączeniu przedstawiamy wstępny program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem.

 

Informacje praktyczne dotyczące kosztów pobytu:

  • koszty przelotu do/z Danii oraz noclegów ponoszą firmy,
  • transport na miejscu zapewnia Ambasada RP,
  • przedsiębiorcy mają zapewniony nieodpłatny udział w seminarium oraz uroczystej recepcji w pierwszym dniu seminarium, która odbędzie się w Ratuszu w Aarhus.

 

Uprzejmie prosimy o zwrotne potwierdzenie zainteresowania udziałem w Polsko-Duńskim Seminarium na temat Bioenergii mailem na adres WPHI Ambasady RP w Kopenhadze cph@trade.gov.pl wraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i danymi kontaktowymi osób uczestniczących.