Polsko-Niemiecki Dzień Współpracy w Branży Turystycznej

21/02/2019

Ośrodek Enterprise Europe Network przy ZSRG-SCP wraz z Izbą Przemysłowo-Handlową Ostbrandenburg pragną serdecznie zaprosić Państwa do udziału w Polsko – Niemieckim Dniu Współpracy w branży turystycznej, który odbędzie się w dniu 21 lutego 2019r. w siedzibie przy ul. Kolumba 86 w Szczecinie. Wydarzenie skierowane jest do firm polskich i niemieckich, związanych z szeroko pojętą branżą, w tym hoteli, pensjonatów, ośrodków SPA,  restauracji, agencji turystycznych, tour-operatorów, podmiotów świadczących usługi dla branży turystycznej, oferujące działalność rozrywkową i rekreacyjną zarówno dla klientów z Polski jak i z Niemiec.

Tematem przewodnim imprezy będzie digitalizacja w branży turystycznej, która stała się nieodłącznym elementem turystyki. Prawie połowa konsumentów dokonuje rezerwacji online. Mało kto decyduje się na urlop bez uprzedniego zapoznania się z opiniami użytkowników online. Do tego dochodzi wiele innych elementów pomocniczych - aplikacje, blogi turystyczne, „wirtualna rzeczywistość”. To wszystko wpływa na zmiany dokonujące się w tej branży – poczynając od stron internetowych, poprzez marketing aż po sporządzenie oferty pod kątem konkretnej grupy docelowej. Czy to hotel, restauracja, firma przewozowa czy biuro podróży, wszyscy zmuszeni są stawić czoło tej nowej rzeczywistości. W obszarze przygranicznym to wyzwanie jest jeszcze większe. Oprócz różnic kulturowych, bariera językowa odgrywa tutaj szczególnie ważną rolę.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców zapraszamy do udziału zarówno w części seminaryjnej, gdzie omówione będą w/w zagadnienia, jak i w tzw. giełdzie kooperacyjnej, gdzie będą mogli Państwo nawiązać kontakty z firmami z Niemiec oraz porozmawiać ze specjalistami z branży IT.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Rejestracji zarówno w części seminaryjnej jak i giełdzie kooperacyjnej można dokonać na stronie: http://tourismus2019.talkb2b.net/ (w j. angielskim).

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu +48 91 433 02 20.

Liczba miejsc ograniczona, stąd prosimy już teraz o rejestrację udziału, jeśli chcą Państwo  uczestniczyć w opisanym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!