Coloplast rozwija działalność w Szczecinie

Coloplast rozwija działalność w Szczecinie

Kolejne 150 osób zatrudni w tym roku Coloplast Business Centre, jedna z najstarszych duńskich firm działających w Szczecinie. Firma właśnie otworzyła nową przestrzeń biurową w naszym mieście.

Coloplast to duńska firma, która opracowuje produkty i dostarcza usługi ułatwiające życie osobom z dolegliwościami o bardzo osobistym charakterze. Firma specjalizuje się w opiece stomijnej, urologicznej oraz w dostarczaniu rozwiązań związanych z gojeniem ran i pielęgnacją skóry oraz zdrowiem układu oddechowego. Coloplast działa na całym świecie i zatrudnia około 14 500 osób. Szczeciński oddział, czyli Coloplast Business Centre, jest odpowiedzialny za większość globalnych procesów wspierających działalność biznesową firmy i działa na rzecz 50 krajów.  To właśnie szczecinianie prowadzą wszystkie procesy finansowe, informatyczne i zamówieniowe, ale również dokumentację medyczną, czy marketing.

Młodzi ludzie w globalnym środowisku

Firma działa w zachodniopomorskim od 2009 roku.

– Zaczynaliśmy od dziewięciu osób, obecnie zatrudniamy ponad 650 osób w ponad 30 różnych zespołach i na blisko 250 stanowiskach. – mówi Wojciech Faszczewski, dyrektor zarządzający Coloplast Business Centre. –  Co roku jest nas coraz więcej. W zeszłym w nasze szeregi wkroczyło 150 pracowników, w tym planujemy zatrudnić kolejne tyle.

Trzon zespołu stanowią młodzi ludzie – średnia wieku to tylko 33 lata. Zatrudniając się w Coloplast Business Centre dołączają do międzynarodowego środowiska, bo w firmie pracuje aż 14 różnych narodowości. Rozwijać się tu można na wielu stanowiskach, które będą odpowiednie zarówno dla osób dopiero rozpoczynających karierę, jak i dla specjalistów w dziedzinach IT, marketingu, księgowości, dokumentacji medycznej, biochemii, czy prawa. Ważnym aspektem jest znajomość języka angielskiego, ponieważ zespół posługuje się nim na co dzień.

Nowi pracownicy, nowe piętra 

Obecnie biura Coloplast Businsess Centre zlokalizowane są w Piastów Office Center na pierwszym, drugim i trzecim piętrze – w sumie firma działa na 4 000 m2. W styczniu tego roku przejęła cały parter w Piastów Office Centre i tym samym powiększa swoją przestrzeń o dodatkowe ponad 1 000m2. Obecnie na 5000 m2 Coloplast Business Centre kontynuuje strategię zrównoważonego rozwoju, m.in. poprzez korzystanie z różnych rozwiązań ekologicznych w przestrzeni biurowej, np. stosowanie elementów z recyklingu i eliminację plastiku. Ciekawym rozwiązaniem są tapety z suszonych roślin, które zdobią ściany.    

W nowym biurze oprócz open space oraz sal konferencyjnych, znajdują się takża całkiem nowe przestrzenie jak coworking area, która jest dedykowana przede wszystkim dla pracowników preferujących pracę hybrydową, czy dwa zen rooms – dla osób, które potrzebują ukoić głowę i cenią sobie mindfulness. Do dyspozycji pracowników będzie także nowa, duża kuchnia. To istotne miejsce w firmie, bo pracownicy spotykają się w niej nie tylko podczas lunchu, ale również na zorganizowanych wydarzeniach dla pracowników i ich dzieci.

Szczecin idealny dla lokowania biznesu skandynawskiego

Coloplast Business Centre to jedna z najstarszych w zachodniopomorskim firm o kapitale skandynawskim. Bliskie położenie europejskich stolic, w tym Kopenhagi, Oslo i Berlina, ale także prężnie działające uczelnie, które wypuszczają na rynek odpowiednią liczbę absolwentów kluczowych kierunków, powoduje, że północny biznes chętnie tu inwestuje. Położenie Szczecina zapewnia doskonałą łączność i dostęp do rynków zbytu oraz zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie. Nie bez znaczenia jest także to, że w Szczecinie po prostu dobrze się żyje – czyste powietrze, bliskość natury powoduje, że Skandynawowie czują się u nas jak u siebie i bardzo doceniają zielony Szczecin.

 Szczecin stworzył bardzo dobre warunki dla budowy stabilnej organizacji, którą wspierają wysoko wykwalifikowani ludzie. Kiedy Coloplast zdecydował się na osiedlenie się w Polsce, byliśmy pierwszą tego typu firmą w Szczecinie. Za nami podążyły kolejne globalne firmy, co świadczy o atrakcyjności miasta – mówi Wojciech Faszczewski.