Porozmawiajmy o funduszach - Dotacje. Finansowanie. Poręczenia

Porozmawiajmy o funduszach – Dotacje. Finansowanie. Poręczenia

Jak unowocześnić swój biznes, z jakich funduszy europejskich skorzystać i jakiego wsparcia może udzielić firmom samorząd? –  o tym wszystkim dowiemy się podczas konferencji “Porozmawiajmy o funduszach – Dotacje. Finansowanie. Poręczenia”, która odbędzie się już 8 marca. Spotkanie organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.  Zapraszamy!

Nie od dziś wiadomo, że rozwój firmy wymaga dobrego pomysłu, a także koniecznych środków do jego realizacji. Wejście na nowoczesne rynki oparte np na nowych technologiach lub umocnienie swojej pozycji w branży często wiążą się z inwestycją w  badania,  wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań a także innowacyjnego podejścia do tematu. Gdzie zatem znaleźć odpowiednie źródła finansowania na realizację swoich koncepcji  i rozwinąć skrzydła własnego biznesu?

Podczas konferencji nasi eksperci opowiedzą o możliwościach finansowania działalności przedsiębiorstw z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Zaprezentują dotychczasowe efekty wykorzystania Funduszy Europejskich, a także przedstawią  nowe możliwości ich wykorzystania.

Uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać również ze strefy konsultacji, gdzie prelegenci opowiedzą o możliwościach pozyskania zewnętrznych środków finansowania.

Konferencja odbędzie się 8 marca br. o godzinie 11.00 w centrum konferencyjnym Technoparku przy ul. Cyfrowa 2 w Szczecinie, sala Magnolia.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem elektronicznego formularza rejestracyjnego: https://tiny.pl/wnfdp   

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

PROGRAM:

10.30 – 11.00 – Rejestracja gości;

11.00 – 11.15 – Współpraca samorządu i biznesu. Marek Kubik – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o.

11.15 – 11.45 – Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027  – przegląd najistotniejszych aspektów naboru wniosków.  Robert Michalski – Kierownik działu doradztwa unijnego i krajowego Najda Consulting sp. z o.o. sp. k 

11.45 – 12.15 – Case study na podstawie dotychczasowych doświadczeń z Funduszami Europejskimi. Dofinansowanie z FENG 2021-2027 na rozbudowę zakładów produkcyjnych, zakup środków trwałych, prac B+R oraz prac związanych z termomodernizacją budynku, zmianą źródła ogrzewania lub zakupem i instalacją urządzeń OZE w ramach planowego do ogłoszenia Kredytu Ekologicznego i Kredytu Technologicznego. Andrzej Najda – Prezes Zarządu Najda Consulting sp. z o.o. sp. k

12.15 – 12.30 – Przerwa kawowa;

12.30 – 12.45 – Usługi szkoleniowe i doradcze w nowej perspektywie unijnej;

12.45 – 13.00 – Poręczenia ARMS jako zabezpieczenie wkładu własnego do dotacji. Agnieszka Marszałek – Główny specjalista ds. windykacji i wsparcia finansowego ARMS Sp. z o.o.

od 13.00 – Konsultacje dla zarejestrowanych uczestników.

 

Materiały do pobrania
arms_email_aa1.jpg
arms_email_aa2.jpg